1. lékařská fakulta Univerzita Karlova 1. lékařská fakulta Univerzita Karlova Dermatovenerologická klinika
17.11.2020

Pedagogický tým

Připomínky k výuce, výměny stáží a organizace studia: kozni@lf1.cuni.cz
28.09.2013

Studijní literatura

Doporučené texty ke studiu dermatovenerologie pro studenty všeobecného a zubního lékařství:

13.03.2016

Dermatology online

Zde naleznete aktuální informace z našeho oboru a zajímavé webové odkazy, které mohou sloužit jako doplňkový zdroj informací ke zkoušce z dermatovenerologie.
14.10.2012

Pravidla pro pohyb studentů na pracovišti

Pravidla pohybu studentů na naší klinice s ohledem na ochranu osobních dat pacientů. Nezbytné  prostudovat před zahájením stáže.

02.11.2012

Práva pacientů

Etický kodex "Práva pacientů" navrhla, po připomínkovém řízení definitivně formulovala a schválila, Centrální etická komise Ministerstva zdravotnictví České Republiky. Tato práva pacientů jsou prohlášená za platná za dnem 25.února 1992.
21.05.2014

Vyzkoušejte si ...

Připravili jsme pro Vás několik ukázek z praktických denních činností, se kterými se mnoho absolventů s určitým překvapením, ne vždy zcela příjemným, potýká po svém vstupu do praxe. Činnost lékaře (víceméně bez ohledu na obor) s sebou nese nemalý podíl "úřadu". Své profesionální schopnosti budete mít ještě čas rozvíjet, ale zkuste si již nyní, zda zvládnete "alespoň" správně vyplnit žádanku, či hlášení? 

Vyzkoušejte si

  • ohlášení nežádoucího účinku léku
  • vyplnění žádanky na histologii
  • ohlášení novotvaru
  • ohlášení infekční nemoci
  • ohlášení pohlavní nemoci
22.11.2015

Anamnéza v oboru dermatovenerologie

Připravili jsme pro vás ke studiu dermatovenerologie stručný návod k odběru anamnézy s důrazem na praktické aspekty typické pro náš obor. Vaše schopnosti můžete vylepšit používáním například následujících několika vět ...